My Board

Tam Versiyon: Emre Çiriş, Gazetecilik, blog
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Dijital Yurttaş Olmak Günümüzde Kolay Mı?
[Resim: cropped-cropped-FB_IMG_1563394179160.jpg]
Dijital vatandaş olmak günümüzün gelişen teknolojisi ile entegre bir biçimde normatif bir hal alıyor. Bu hal ile artık ortak paydalarda buluşuyor; sorunlarımızı çözüyoruz. blog Dijital vatandaşlık, yaşadığımız bu hızlı çağda önemli bir sanal karakter yükledi biz insanlara. Y çağında yaşayan bireyler, bu milenyum çağı diye tabir ettiğimiz bu dönemde, Y çağında yaşadığı baskıcı, bireyci, gerçekçi olmayan ile imgeler ile büyümenin zorluklarını bu milenyum çağında aşmaya çalışıyor.
 
Postmodern dönemin başlamasıyla birlikte artık insanlar hızı ve bilgiyi talep eder oldu; bu da teknoloji ile beraber daha çok artış gösterdi. Tabii bu dijitalleşmenin gelişmesi ile birlikte her ilacın etkisi olduğu gibi yan etkilerini de beraberinde getirdi. İnsanlar içinde sorgulayıcı, muhalif ve tatmin olmayan bireyler; aynı zamanda işin psikolojik, sosyolojik bakışlarını da beraberinde getirdi. Gazetecilik
 
Bu yaşanılan Z çağı veya Milenyum çağı olarak adlandırılan dönemimiz artık bilginin sınırsızlığı, Emre Çiriş hemen elde edilebilirliği ve tüketilmesi; insanların istek ve arzularını karşılamak adına teknoloji ve teknik bilgi dijital yurttaş olmamızı sağladı. Çünkü her ne kadar teknoloji gelişse de bunu kullanmak için teknik bilgiye sahip insanda olması doğal bir gelişme oldu.