Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IP Adresim: IP Sorgulama | IP Bul |
#1
İnternet Protokol Adresi, kişisel bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar gibi bilgisayar aygıtları kendini tanımlamak için kullandıkları ve IP ağındaki diğer cihazlarla iletişim benzersiz bir adresdir. IP ağına bağlı herhangi bir cihaz, ağ içinde benzersiz bir IP adresine sahip olmalıdır.
ip adresim, bir varlığı benzersiz bir şekilde tanımlamak için kullanıldığı için bir sokak adresine veya telefon numarasına benzer.Bir İnternet kullanıcısının IPv4 veya IPv6 adresini bulabilirseniz, ip sorgulama aracımızı kullanarak ülkenin veya dünyanın hangi bölümünde bulunduklarına dair bir fikir edinebilirsiniz. IP (İnternet Protokolü) Adresi, ağ donanımınızın bir adresidir. Bilgisayarınızı ağınızdaki ve dünyanın her yerindeki diğer cihazlara bağlamanıza yardımcı olur. Bir IP Adresi, sayılardan veya karakterlerden oluşur. IP adresine bir örnek şöyle olabilir: 506.457.14.512 İnternet bağlantısına bağlı tüm cihazların benzersiz bir IP adresi vardır, bu da milyarlarca IP adresine ihtiyaç olduğu anlamına gelir. Bu gereksinim, yeni IP sürümü IPv6 tarafından karşılanmaktadır.
İki IP sürümü vardır: IPv4 ve IPv6. IPv4, 4 milyardan fazla IP adresi alanına sahip eski sürümdür. Ancak yeni IPv6 sürümü, tüm internet kullanıcılarının ve cihazlarının ihtiyaçlarını karşılamak için trilyonlarca IP adresi sağlayabilir. IP adreslerini diğer IP adresleriyle çakışabilecek sayısal değerde (sayılarda) yapılandırmak için kullanılan IPv4 sürümü. Bu nedenle IPv6, dünyadaki milyarlarca kullanıcıya benzersiz IP adresleri sağlamak için onaltılık yöntemi benimsemiştir.
ip bul Birisi (İSS ve web sitesi gibi) IP adresi tahsisi için başvurduğunda, ilgili bilgileri sunması gerekir. Böylece IP adresinin ülke ve konum bilgilerini bulabiliriz. IP adresinizi ve bilgisayar / ana bilgisayar adınızı nasıl bulabilirsiniz
PC Info, bilgisayarınızda bulunan ve IP Adresinizi ve Ana Bilgisayar Adınızı bulmayı kolaylaştıran bir araçtır.
PC Bilgilerini nasıl bulabilirim?
Windows 10'da:
1. Sol alt köşedeki Windows Başlat düğmesini tıklayın.
2. Tip CDU PC Bilgisi arama kutusuna
3. Dönen arama sonuçlarından " CDU PC Info " programını seçin .
4. Aşağıdakine benzer bir pencere görüntülenecektir.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi